Our Blog

What we post and publish is awesome!

İnşaat ve Yapı İşleri Periyodik Kontrolü

İnşaat ve Yapı İşleri Periyodik Kontrolü

İnşaat/yapı işlerinin yapıldığı işyerleri yapılan işin gereği olarak çok fazla değişkenin olduğu bir çok çalışma grubunun koordinasyon içinde olmasını gerektirmektedir. Çalışma esnasında fiziksel zorlukların yanında yetişmesi gereken işler çalışanları ve yöneticileri oldukça zorlamaktadır. Yoğun stres altında yapılan çalışmalarda özellikle iş ekipmanlarının bakımlarının düzenli yapılması ve periyodik test muayene ve kontrollerinin aksatılmaması büyük öneme sahiptir. 

Bir çok iş ekipmanı özel güvenlik donanımlarıyla korunmaktadır. Ekipmanın yoğun kullanımında güvenlik donanımları zarar görmekte ve işlevini kaybetmektedir.

İnşaatlarda meydana gelen kazaların maalesef büyük bir kısmı ölümlü olmaktadır. Çok yoğun çalışma ve iş stresi nedeniyle de kazalar oldukça fazla sayıdadır. Ülkemizde iş kazalarının en çok yaşandığı sektör yapı işyerleridir. 

İnşaat/şantiye ve yapı işlerinin yapıldığı işyerlerinde sıklıkla kullanılan iş ekipmanları 

İnşaat Demiri Kesme Makinası Periyodik Kontrolü

İnşat Demiri Bükme Makinası Periyodik Kontrolü

→Gırgır Vinç Periyodik Kontrolü

→Dam Vinci Periyodik Kontrolü

→Yapı İskelesi Statik Analizi ve Periyodik Kontrolü

→İskele Periyodik Kontrol

İş Makinası

→ManLift

→Mobil Vinç

Kule Vinç

→Diğer İş Ekipmanları

Periyodik test ve muayeneleri işveren tarafından yaptırılmalıdır. Kontrolü yapılmamış bir iş ekipmanı risk oluşturmakla birlikte arıza ve kazaya her an maruz kalabilmektedir. Detaylı bilgi ve teklif için lütfen iletişim kurunuz.

error: Tüm hakları saklıdır. Tria Periyodik Kontrol ve Mühendislik izni olmadan kullanılamaz.